1

ZWYCIĘZCA
koc obciążeniowy dla dzieci liski

Ocena: 9.3/10

 • Jakość
 • Cena
 • Ilość wzorów
 • Estetyka wykonania

 • Z KODEM RANKING5 - 5% RABATU

Zdecydowany zwycięzca rankingu
koc obciążeniowy dla dzieci SleepChanger


Problemy ze snem, trudności z zasypianiem, niska jakość snu czy bezsenność, spotykają nie tylko dorosłych. Dotyczą także najmłodszych, dzieci w różnym wieku, które często nie potrafią wyrazić słowami, co im dolega. Można jednak im skutecznie pomóc z pomocą koca obciążeniowego dla dzieci SleepChanger, zdecydowanego zwycięzcy tego rankingu.
Koc obciążeniowy, nazywany także sensorycznym albo kołdrą obciążeniową, usunie większość przeszkód utrudniających lub wręcz uniemożliwiających dziecku wypoczynek. W końcu nie tylko szybko zaśnie, ale i prześpi spokojnie całą noc bez budzenia się. Jednocześnie delikatny nacisk obciążenia na ciało dziecka łagodzi objawy wielu schorzeń, czego skuteczność potwierdzają specjaliści i oczywiście zadowoleni rodzice, chwalący produkty właśnie tej firmy:

opinie koce obciążeniowe sleepchanger

Koc obciążeniowy dla dzieci SleepChanger – dlaczego warto po niego sięgnąć


Koc obciążeniowy SleepChanger wyróżnia się na tle produktów konkurencji wysoką jakością i wytrzymałością materiałów, z jakich go zrobiono. Gwarantuje to długie użytkowanie, jeśli oczywiście będziemy przestrzegać zaleceń producenta co do prania koca i jego suszenia. Koc jest wypełniony drobnymi szklanymi kulkami niepowodującymi alergii i to właśnie one stanowią obciążenie delikatnie naciskające na ciało.
W ofercie SleepChanger znajdziemy koce obciążeniowe dla dzieci o różnej wadze wypełnienia i w różnych rozmiarach, pozwalające dopasować je do masy ciała i wzrostu przyszłego użytkownika, dostępne są też dwa warianty kolorystyczne.Koc obciążeniowy dla dzieci SleepChanger – w jaki sposób oddziałuje na ciało dziecka


Jakości koca obciążeniowego SleepChanger nie można nic zarzucić, czas więc poznać zasadę jego działania. Koc sensoryczny to stosunkowo młody produkt, wymyślony w XX wieku i oparty na wynikach pracy dr Temple Grandin, badającej, w jaki sposób nacisk na ciało łagodzi objawy spektrum autyzmu. Jej praca zainspirowała trenerkę integracji sensorycznej Tiny Champagne, która jako pierwsza wszyła obciążenie do swojego koca i na podstawie własnych obserwacji opisała jego działanie.
Specjaliści wskazują, że przykrywanie dziecka kocem sensorycznym, a nie zwykłą kołdrą, skuteczniej aktywuje jego układ czucia głębokiego, nazywany także układem proprioceptywnym, złożony z receptorów znajdujących się w uszach, oczach, mięśniach i stawach. Układ ten odpowiada między innymi za:
• lepszą kontrolę położenia ciała, również we śnie;
• stabilizację ciała niezależnie od pozycji, w jakiej znajduje się dziecko;
• regulację napięcia mięśniowego;
• zachowanie właściwego poziomu hormonów, serotoniny oraz melatoniny, odpowiedzialnych za wypoczynek i jakość snu;
• pełen relaks, odprężenie i wyciszenie psychiczne.


Jaka jest różnica między kocem od kołdrą obciążeniową?


rożnica między kocem a kołdrą obciążeniową

Koc obciążeniowy dla dzieci SleepChanger – na jakie dolegliwości warto go stosować


Koce obciążeniowe dla dzieci SleepChanger mają szerokie zastosowanie, lecz przede wszystkim używa się ich do złagodzenia symptomów dwóch często spotykanych dolegliwości wieku dziecięcego, takich jak:

ADHD


Coraz częściej diagnozowana u najmłodszych nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi, dająca uciążliwe objawy, trudności z zasypianiem prowadzące nawet do bezsenności, nadpobudliwość ruchową, ciągłe pobudzenie wynikające ze stanów napięcia nerwowego. Dziecko jest niespokojne, ma gwałtowne wahania nastrojów, trudno jest mu usiedzieć w jednym miejscu. W takim przypadku zalecany jest właściwie dobrany nacisk koca sensorycznego, wyciszający je, izolujący od negatywnych bodźców zewnętrznych i pozwalający spokojnie zasnąć.

Spektrum autyzmu


Pod tym pojęciem rozumiemy cały zespół zaburzeń rozwojowych dziecka, także dający charakterystyczne symptomy, mogące pojawiać się także u dzieci z zespołem Aspergera. Są to trudności z zaśnięciem, problemy z koncentracją i skupieniem uwagi, obniżenie zdolności komunikacyjnych, nadwrażliwość na światło oraz hałas, silne pobudzenie i ciągłe uczucie zaniepokojenia. Pomoże je złagodzić koc obciążeniowy dla dzieci, także firmy SleepChanger, co potwierdzają badania przeprowadzone w 2015 roku.2

Bare Home Weighted Blanket for Adults and Kids

Drugie miejsce
koc obciążeniowy dla dzieci

Ocena: 8.0/10

 • Jakość
 • Cena
 • Ilość wzorów
 • Estetyka wykonania

Drugie miejsce w rankingu – Bare Home Weighted Blanket for Adults and Kids


Drugie miejsce w rankingu przypadło dla koca obciążeniowego dla dzieci firmy Bare Home, dostępnego w szerokiej gamie rozmiarów i masy obciążenia. Również można go stosować do poprawy jakości snu i łagodzenia objawów opisanych powyżej dolegliwości, trzeba jednak liczyć się z pewnymi wadami, mającymi istotny wpływ na jego użytkowanie. Poszewka koca Bare Home Weighted Blanket for Adults and Kids została wykonana z mniej wytrzymałego materiału, wymagającego prania jedynie w programie dla delikatnych tkanin.

Oznacza to, że pranie musi odbywać się w niskiej temperaturze, co rodzi pytanie, czy pozwoli to usunąć wszystkie zanieczyszczenia, przede wszystkim bakterie i roztocza mogące zagrażać zdrowiu dziecka, a w przypadku dzieci chorych trzeba przecież zachowywać jak najwyższy poziom higieny. Kolejny problem może sprawiać wypełnienie koca, tak drobne szklane kulki, że przypominają piasek, co w połączeniu z poszewką o niskiej wytrzymałości stwarza ryzyko rozerwania i wysypywania się wkładu.


3

Gravity Weighted Blanket for Kids

Trzecie miejsce
koc sensoryczny dla dzieci

Ocena: 7.5/10

 • Jakość
 • Cena
 • Ilość wzorów
 • Estetyka wykonania

Trzecie miejsce w rankingu – Gravity Weighted Blanket for Kids


Najniższe miejsce podium zajął koc obciążeniowy dla dzieci Gravity Weighted Blanket for Kids, sprzedawany w zestawie z pluszową, także obciążoną zabawką w kształcie psa. Mimo szerokiego zastosowania wspomagającego walkę z ADHD, autyzmem czy wspomnianymi problemami ze snem, nie mógł zająć wyższego miejsca. Wpłynęły na to jego wady, spośród których najważniejszą jest dostępność tylko w jednym rozmiarze, 168 na 107 cm i jednej wadze wypełniającego koc obciążenia, wynoszącej 4,5 kg. Oznacza to, że zgodnie z zalecaniami producenta jest przeznaczony dla dzieci powyżej 7 roku życia.

Za kolejną wadę możemy uznać fakt, że poszewkę koca obciążeniowego dla dzieci Gravity Weighted Blanket również zrobiono z materiału, który wolno prać tylko w zimnej wodzie. Trafiamy więc na taki sam problem, jak u poprzednika, trudność z dopraniem jej i dezynfekcją, tak niezbędną w przypadku najmłodszych użytkowników. Samą część z wkładem, drobnymi szklanymi kulkami, należy prać ręcznie i suszyć na powietrzu w pozycji rozwieszonej, co też utrudnia codzienną eksploatację. Pewne kłopoty sprawia również podwójny system zapinania koca, połączenie wiązadeł i guzików, kiedy w zupełności wystarczyło by jedno z nich.